SUUNDPUURIMINE

Taskukohane lahendus torude ja kaablite paigaldamiseks pinnasesse. Suundpuurimist kasutatakse enamasti kohtades, kus lahtine paigaldusmeetod ei ole võimalik, on liiga kulukas või pole lihtsalt otstarbekas.

TEENUSED
Suundpuurimine
 • Suundpuurimisel saab pinnasesse paigaldada eri mõõtmetes kaableid, torusid, hülsse. Enamlevinud mõõtmed on 32mm-1020mm olenemata pinnase tüübist.

 • Tõmmatavate torude pikkus sõltub pinnase struktuurist ja paigaldatava toru läbimõõdust. Võimalik on kuni 1000 meetrit.

 • Mida sügavam on paigaldus, seda parem konkurentsivõime võrreldes lahtise puurimise meetodiga.

 • Suundpuurimisel on vajalikud algus-ja lõppkaevikud.

Grundodrill 18ACS 360º
 • Suundpuurimine koosneb erinevatest etappidest:

  – pilootpuurimisest (teostatakse vastavalt projektile ja mahamärgitud liinile)
  – puuritava tunneli eellaiendamine vajaliku mõõdu saavutamiseni (rasketes pinnastes nagu paekivi, liivakivi ja moreen tuleb teha mitmeid laiendusi, et saavutada lõplik tunneli läbimõõt)

 • Puurimistöödel kasutatakse kogu puurimise ajal bentoniidilahust (3-5 korda rohkem puuritava pinnase mahust). Bentoniit transpordib üleliigse pinnase puurimistunnelist välja vahekaevikusse. Pinnasest küllastunud lahus imetakse vahekaevikutest välja ja utiliseeritakse.

 • Kogu puurimistööde ajal on kaablikaitse hülsid hermeetilised, et vältida pinnase ja muude osakeste sattumist hülssidesse

Kogu puurimisprotsess on jälgitav arvuti abil ja mõõtesüsteem annab pidevat infot puurvarda liikuvuse kohta.

Eesti Horisontaalpuur OÜ omab mitut erinevat suundpuurimismasinat. Puurmasin 15N puurib pehmest pinnasest kuni moreeni pinnaseni. Puurmasin 18ACS suudab puurida nii pehmet kui rasket pinnast, kaasaarvatud graniiti. Prime Drill puurimismasinat kasutatakse suurte läbimõõtude ja pikemate liinide puurimiseks.